ممنوعیت استفاده از ضد ویروس کسپرسکی

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ تعداد بازدید 6475
علاوه بر آمریکا، بریتانیا نیز استفاده از محصول ضد ویروس کسپرسکی را ممنوع اعلام کرد
ممنوعیت استفاده از ضد ویروس کسپرسکی

منبع: Financial Times

اداره امنیت ملی بریتانیا اعلام کرده است که سازمانهای دولتی نمی توانند از محصولات شرکت امنیتی کسپرسکی استفاده نمایند. علت این اقدام جاسوسی این شرکت از کاربران کشورهای غربی برای مقامات کرملین گزارش شده است.

این اقدام پس از آن انجام شد که وزارت امنیت داخلی آمربکا تصمیم گرفت استفاده از محصولات این شرکت را به دلایل مسایل امنیتی برای سازمان های دولتی ممنوع اعلام کند.

اگرچه اداره امنیت ملی بریتانیا در نامه خود به سازمان ها اذعان نموده است که تاکنون هیچ ادله قابل اعتنایی برای جاسوسی کشف ننموده است ولیکن به دلیل فعالیتهای گسترده سایبری دولت روسیه، ناگزیر به اتخاذ چنین تصمیمی بوده است. همچنین این اداره افزوده است که در حال مذاکره با مدیران کسپرسکی جهت تدوین یک چارچوب امنیتی می باشد. اداره امنیت ملی بریتانیا آمار دقیقی از تعداد دفاتری که از محصولات امنیتی استفاده می نمایند، ارایه نداده است.

محصول ضد ویروس کسپرسکی بیش از 400 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد.این شرکت چندین بار این اتهام را رد کرده است و اعلام نموده است که برای هیچ دولتی کار نمی کند و آماده است گام های اساسی جهت اطمینان بخشی در این موضوع را بر دارد.

بنا به گفته مدیران این شرکت، اگرچه اطلاعات کاربران به سرورهای مستقر در روسیه فرستاده می شود ولیکن این اطلاعات به هیچ عنوان در اختیار هیچ دولتی قرار نمی گیرد و صرفاً به منظور تحلیل و بررسی بدافزارهای جدید در اختیار کارشناسان فنی می باشد.