• سامانه‌های تشخیص و جلوگیری از نفوذ (IDS/IPS)

  سامانه‌های تشخیص و جلوگیری از نفوذ (IDS/IPS)

  سامانه جلوگیری از نفوذ (IPS) یک تجهیز شبکه است که در شبکه سازمان قرار می‌گیرد، و می‌تواند نفوذ به یک شبکه را عموماً با تشخیص تعدادی الگوی حمله از قبل تعریف شده، تشخیص دهد و جلوی این نفوذ را بگیرد.

  دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
  تعداد بازدید 189

 • UTM چیست و چرا باید از استفاده کنیم؟

  UTM چیست و چرا باید از استفاده کنیم؟

  دلیل اصلی تولید محصولی با عنوان سامانه یکپارچه مدیریت تهدیدات یا Unified Threat Management (UTM)، نیازمندی سازمان‌ها برای کاهش هزینه‌های عملیاتی خود در نگهداری از تجهیزات امنیتی است. در حال حاضر، علاوه بر سازمان‌های کوچک و متوسط، سازمان‌های بزرگ نیز امکان تهیه تجهیزات امنیتی گوناگون و متعدد برای شعب و دفاتر راه‏ دور خود را ندارند.

  سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
  تعداد بازدید 317

 • زیرساخت‌‌های حساس و حیاتی کشور در انحصار برند‌های غیربومی

  زیرساخت‌‌های حساس و حیاتی کشور در انحصار برند‌های غیربومی

  تا قبل از قرن 20 میلادی، سیستم‌­‌های کنترل فرآیند مبتنی بر تکنولوژی مکانیکی و وسایل  آنالوگ بودند؛ پس از مدتی تکنولوژی کنترل پنوماتیکی و هیدرولیکی مطرح گردید که کنترل سیستم‌­‌های از راه دور[1] را توسط کنترل‌­کننده مرکزی امکان‌­پذیر ساخت.

   

  منبع: سایت www.icsdefender.ir

  چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
  تعداد بازدید 20234

 • گزارش انتشار باج افزارها

  گزارش انتشار باج افزارها

  از ماه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۶، وزارت دادگستری ایالات‌متحده روزانه ۴۰۰۰ مورد از حملات مبتنی بر باج‌افزار (نوعی بدافزار که جلوی دسترسی کاربران به داده‌هایشان را می‌گیرد و برای آزادسازی آن مبلغی پول درخواست می‌کند) را گزارش کرده که این میزان چهار برابر مدت مشابه در سال گذشته است.

  یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
  تعداد بازدید 27711

 • بدترین نقض داده‌های ۲۰۱۷

  بدترین نقض داده‌های ۲۰۱۷

  فهرست قربانیان نقض داده سال ۲۰۱۷ شبیه فهرست مهم‌ترین شرکت‌های صنعتی، از خدمات مالی گرفته تا ارائه‌دهندگان خدمات درمانی تا فست‌فودها، می‌باشد! نقض Equifax به طور خاص می‌تواند تغییر بازی را نشان دهد. این شرکت، ‌به عنوان یک آژانس گزارش‌ اعتبار، به حساس‌ترین داده‌های شخصی دسترسی دارد. نقض Equifax یک پیام بسیار مهم برای ما داشت:‌َحتی خود ابزارهای محافظتی نیز آسیب‌پذیر هستند.

  یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
  تعداد بازدید 37495

 • اوراکل؛ برترین تولیدکننده پلتفرم‌های سازمانی

  اوراکل؛ برترین تولیدکننده پلتفرم‌های سازمانی

  مرکز تحقیقاتی IDC در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که طی فصل نخست از سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۱ میلیارد دلار سخت‌افزار سازمانی در سراسر جهان فروخته شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸.۳ درصدی را نشان داد.

  «کِوین پرمنتر» از تحلیلگران IDC اعلام کرد که چشم‌انداز جهانی برای شرکت‌های فعال در حوزه زیرساخت‌های سازمانی رو به کاهش نیست و در عوض یک حالت ثبات در آن دیده می‌شود.

  شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  تعداد بازدید 27968

 • Big Data(داده های عظیم) : مهارت کلیدی ای که کلیه کسب و کار ها به آن نیازمند هستند

  Big Data(داده های عظیم) : مهارت کلیدی ای که کلیه کسب و کار ها به آن نیازمند هستند

  تعداد مشاغل مرتبط با (داده های عظیم)Big Data روز بروز در حال افزایش هستند.همچنین روزانه تعداد بیشتری از شرکت ها از مزایای جمع آوری داده ها و آنالیز که می توانند سود رسان باشد آگاه میشوند ، تعداد زیادی از این مشاغل درامد میلیاردی دارند و برای هرکسی که به داده ها و تحلیل آن ها علاقمند است می تواند حرفه های با ارزشی را فراهم سازد . نیاز شبیه موشک است بنا براین نفوذ در صنعت در روزهای اخیر میتواند شما را در جهت داشتن یک حرفه ی بی پایان راهنمایی کند .

   

  شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  تعداد بازدید 7250

 • تست نفوذ چیست؟

  تست نفوذ چیست؟

  در جوامع امروزي، تلاش براي بهبود وضعيت كنوني در هر زمان و مكان و هرموقعيتي به يك اصل تبديل شده است. در واقع يكي از اصول مهم در تمامي سطوح و گرايشهاي كليه استانداردها، در پيش گرفتن فرآيندهايي است كه بهبود وضعيت را در پي داشته باشد. بخصوص اين امر در تكنولوژي اطلاعات يكي از اصول تخطي ناپذير و غير قابل اجتناب است. حال اگر وارد حيطه شبكه هاي كامپيوتر و نيز نرم افزارهاي گوناگون شويم، بايد براي اين فرآيند، راههاي
  متناسب با آن را در اتخاذ كنيم. يكي از عمومي ترين و مهمترين این راه حلها دراين بخش که رایمند به معرفی آن میپردازد، استفاده از فرآيند تست نفوذ است.

  شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  تعداد بازدید 18949

دسته‌ها